Quantcast
wtorek, 26 września 2023
Strona głównaAktualnościTrwa wystawa czasowa MISIE W ZARYSIE

Trwa wystawa czasowa MISIE W ZARYSIE

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia czasowej wystawy, którą cały czas można oglądać w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Władysława Zamoyskiego 25. Wystawa będzie dostępna do 28 lutego.

Niedźwiedź brunaty to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, nie sposób pomylić go z innym zwierzęciem w Polsce. Jest on największym drapieżnikiem i budzi grozę. Z drugiej jednak strony to ulubiony bohater zarówno książek jak i bajek dla dzieci, a dla Górali często służy jako motyw przewodni w regionalnej sztuce.

Jeśli jednak zastanawiasz się co jedzą niedźwiedzie, ile ich żyje w Tatrach czy w jaki sposób są one badane zapraszamy do odwiedzenia wystawy MISIE W ZARYSIE w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Władysława Zamoyskiego 25. Tam zapewne poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...