Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Trwa wystawa czasowa MISIE W ZARYSIE

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia czasowej wystawy, którą cały czas można oglądać w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Władysława Zamoyskiego 25. Wystawa będzie dostępna do 28 lutego.

Niedźwiedź brunaty to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, nie sposób pomylić go z innym zwierzęciem w Polsce. Jest on największym drapieżnikiem i budzi grozę. Z drugiej jednak strony to ulubiony bohater zarówno książek jak i bajek dla dzieci, a dla Górali często służy jako motyw przewodni w regionalnej sztuce.

Jeśli jednak zastanawiasz się co jedzą niedźwiedzie, ile ich żyje w Tatrach czy w jaki sposób są one badane zapraszamy do odwiedzenia wystawy MISIE W ZARYSIE w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Władysława Zamoyskiego 25. Tam zapewne poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...