Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualnościTrwa wystawa czasowa MISIE W ZARYSIE

Trwa wystawa czasowa MISIE W ZARYSIE

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do obejrzenia czasowej wystawy, którą cały czas można oglądać w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Władysława Zamoyskiego 25. Wystawa będzie dostępna do 28 lutego.

Niedźwiedź brunaty to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gatunków, nie sposób pomylić go z innym zwierzęciem w Polsce. Jest on największym drapieżnikiem i budzi grozę. Z drugiej jednak strony to ulubiony bohater zarówno książek jak i bajek dla dzieci, a dla Górali często służy jako motyw przewodni w regionalnej sztuce.

Jeśli jednak zastanawiasz się co jedzą niedźwiedzie, ile ich żyje w Tatrach czy w jaki sposób są one badane zapraszamy do odwiedzenia wystawy MISIE W ZARYSIE w Galerii Sztuki w willi Oksza przy ul. Władysława Zamoyskiego 25. Tam zapewne poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...