Quantcast
środa, 8 marca 2023
Strona głównaAktualnościW weekend TOPR pomagał w górach 13 osobom

W weekend TOPR pomagał w górach 13 osobom

Pracowity weekend dla TOPRowców rozpoczął się już w sobotę wcześnie rano kiedy to do akcji wyruszyła załoga śmigłowca, aby ewakuować dwóch taterników z Kozich Czub. Natomiast po godzinie 13:00 Horská záchranná služba poprosiła naszych ratowników o interwencje przy wypadku do jakiego doszło na Kieżmarskiej Kopie. Taternik odpadł od ściany podczas wspinaczki i po 10 metrowym locie doznał poważnego urazu nogi.

Ratownicy TOPRu po trudnym desancie w ścianie Kieżmarskiego podali poszkodowanemu leki, zabezpieczyli kończynę, ewakuowali taternika i przetransportowali go do szpitala w Zakopanem.

W niedzielne popołudnie do TOPRu praktycznie równocześnie wpłynęły trzy zgłoszenia od turystów którzy w związku z załamanie pogody i ograniczoną widocznością mieli problem z powrotem z Czerwonych Wierchow, Przełęczy Pod Kopą Kondracką oraz z Rakonia.

Jak informuje TOPR: Przy jednym zdarzeniu konieczna była pomoc ratowników, którzy przy pomocy śmigłowca dostali się w rejon Przełęczy Pod Kopą Kondracką i dalej pieszo dotarli do turystów oraz bezpiecznie sprowadzili ich do Doliny Kondratowej.

W najbliższych dniach przewiduje się w Tatrach duże opady śniegu oraz silny wiatr, a co za tym idzie warunki do uprawiania turystyki będą trudne.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...