Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościZnak będzie informował, że pieszy jest na „pasach”

Znak będzie informował, że pieszy jest na „pasach”

Urząd Miasta Zakopane zamontował nowe, aktywne oznakowanie na przejściach dla pieszych na ulicach Sienkiewicza, Kościuszki oraz Al. 3-go maja. Działania te mają podnieść poziom bezpieczeństwa z stolicy Tatr.

Zamontowany zestaw fotowoltaiczny przy znakach D-6 ma automatycznie sygnalizować kierowcom osoby/ę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Radarowy czujnik będzie wykrywał obecność osób w pobliżu przejścia i aktywuje sygnalizację błyskową po obu stronach „pasów”. Urządzenie to pracować ma bez zewnętrznego źródła zasilania dzięki wbudowanemu akumulatorowi i panelowi słonecznemu.

Jest to kolejny krok zakopiańskiego urzędu miasta w ramach podnoszenia bezpieczeństwa pieszych w Zakopanem. Nie tak dawno pisaliśmy o poziomych napisach, które pojawiły się przed „pasami”. Więcej o tym możecie przeczytać na naszej stronie, link poniżej.

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...