Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Znak będzie informował, że pieszy jest na „pasach”

Urząd Miasta Zakopane zamontował nowe, aktywne oznakowanie na przejściach dla pieszych na ulicach Sienkiewicza, Kościuszki oraz Al. 3-go maja. Działania te mają podnieść poziom bezpieczeństwa z stolicy Tatr.

Zamontowany zestaw fotowoltaiczny przy znakach D-6 ma automatycznie sygnalizować kierowcom osoby/ę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Radarowy czujnik będzie wykrywał obecność osób w pobliżu przejścia i aktywuje sygnalizację błyskową po obu stronach „pasów”. Urządzenie to pracować ma bez zewnętrznego źródła zasilania dzięki wbudowanemu akumulatorowi i panelowi słonecznemu.

Jest to kolejny krok zakopiańskiego urzędu miasta w ramach podnoszenia bezpieczeństwa pieszych w Zakopanem. Nie tak dawno pisaliśmy o poziomych napisach, które pojawiły się przed „pasami”. Więcej o tym możecie przeczytać na naszej stronie, link poniżej.

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...