Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualnościZnak będzie informował, że pieszy jest na „pasach”

Znak będzie informował, że pieszy jest na „pasach”

Urząd Miasta Zakopane zamontował nowe, aktywne oznakowanie na przejściach dla pieszych na ulicach Sienkiewicza, Kościuszki oraz Al. 3-go maja. Działania te mają podnieść poziom bezpieczeństwa z stolicy Tatr.

Zamontowany zestaw fotowoltaiczny przy znakach D-6 ma automatycznie sygnalizować kierowcom osoby/ę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Radarowy czujnik będzie wykrywał obecność osób w pobliżu przejścia i aktywuje sygnalizację błyskową po obu stronach „pasów”. Urządzenie to pracować ma bez zewnętrznego źródła zasilania dzięki wbudowanemu akumulatorowi i panelowi słonecznemu.

Jest to kolejny krok zakopiańskiego urzędu miasta w ramach podnoszenia bezpieczeństwa pieszych w Zakopanem. Nie tak dawno pisaliśmy o poziomych napisach, które pojawiły się przed „pasami”. Więcej o tym możecie przeczytać na naszej stronie, link poniżej.

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...