Quantcast
środa, 14 lutego 2024
Strona głównaAktualnościRemonty, remonty, remonty…

Remonty, remonty, remonty…

Budowa kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska wraz z dojazdami przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem opublikowało informację o inwestycjach na terenie powiatu dofinansowanych w ramach programu: Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Pierwsza z nich to Budowa kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska wraz
z dojazdami przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem

Jak pisze starostwo inwestycja polega na budowie kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska zapewni bezpośredni dostęp komunikacyjny szkole do drogi gminnej ul. Kasprusie. Nowo powstały obiekt w dużym stopniu usprawni funkcjonowanie szkoły, dojazd służb ratowniczych oraz prowadzenie inwestycji w Zespole.

Ogółem wartość zadania wynosi 1 450 000,00 zł., w tym uzyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 1 377 500,00 złotych.

Planowany termin zakończenia zadania opiewa na 12.10.2023r.

Drugą z inwestycji jest Rozbudowa drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich

Z opublikowanych informacji wynika, że inwestycja polega na rozbudowie skrzyżowania drogi powiatowej ul. Powstańców Śląskichz dr. gminnymi ul. Gładkie i ul. Kaszelewskiego. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz zwiększenie płynności ruchu. Realizacja zadania w dużym stopniu usprawni dojazd do Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie”. Nastąpi również poprawa dostępności terenów o dużym potencjale inwestycyjnym i turystycznym znajdujących się w otoczeniu.

Ogółem wartość zadania wynosi 4 205 974,00 zł., w tym uzyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 3 325 000,00 złotych.

Termin zakończenia zadania zaplanowany jest na 26.11.2022r.

Żródło: powiat.tatry.pl

spot_img

Koleją na święta do stolicy Tatr

Wznowione zostały bezpośrednie połączenia kolejowe na Podhale. Kolejne zmodernizowane stacje i przystanki zwiększyły dostępność i ułatwiły komunikację w przejazdach dalekobieżnych oraz regionalnych. PKP Polskie Linie...

Tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób

W ciągu kilku ostatnich dni tatrzańscy policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, niektórzy z nich byli ścigani listami gończymi. W sumie w...