Quantcast
piątek, 14 czerwca 2024

Remonty, remonty, remonty…

Budowa kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska wraz z dojazdami przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem opublikowało informację o inwestycjach na terenie powiatu dofinansowanych w ramach programu: Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Pierwsza z nich to Budowa kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska wraz
z dojazdami przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem

Jak pisze starostwo inwestycja polega na budowie kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska zapewni bezpośredni dostęp komunikacyjny szkole do drogi gminnej ul. Kasprusie. Nowo powstały obiekt w dużym stopniu usprawni funkcjonowanie szkoły, dojazd służb ratowniczych oraz prowadzenie inwestycji w Zespole.

Ogółem wartość zadania wynosi 1 450 000,00 zł., w tym uzyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 1 377 500,00 złotych.

Planowany termin zakończenia zadania opiewa na 12.10.2023r.

Drugą z inwestycji jest Rozbudowa drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich

Z opublikowanych informacji wynika, że inwestycja polega na rozbudowie skrzyżowania drogi powiatowej ul. Powstańców Śląskichz dr. gminnymi ul. Gładkie i ul. Kaszelewskiego. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz zwiększenie płynności ruchu. Realizacja zadania w dużym stopniu usprawni dojazd do Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie”. Nastąpi również poprawa dostępności terenów o dużym potencjale inwestycyjnym i turystycznym znajdujących się w otoczeniu.

Ogółem wartość zadania wynosi 4 205 974,00 zł., w tym uzyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 3 325 000,00 złotych.

Termin zakończenia zadania zaplanowany jest na 26.11.2022r.

Żródło: powiat.tatry.pl

spot_img

Widać koniec prac przy DK47 z Rdzawki do Nowego Targu

Prace na ostatnim etapie budowy nowej trasy zakopianki, prowadzącej z Rdzawki do Nowego Targu, są na ukończeniu. Ten 16,1 kilometrowy fragment dwupasmowej drogi głównej...

Wyszła ze szpitala w Zakopanem i zaginęła – trwają poszukiwania

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem poszukuje 53-letniej tarnowianki - Anny Kostrzewy. Kobieta 10 czerwca około godziny 20:00 opuściła Szpital Powiatowy w Zakopanem i nie...