Quantcast
czwartek, 21 września 2023
Strona głównaAktualnościRemonty, remonty, remonty…

Remonty, remonty, remonty…

Budowa kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska wraz z dojazdami przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem opublikowało informację o inwestycjach na terenie powiatu dofinansowanych w ramach programu: Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Pierwsza z nich to Budowa kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska wraz
z dojazdami przy Zespole Szkół Budowlanych w Zakopanem

Jak pisze starostwo inwestycja polega na budowie kładki pieszo – jezdnej na potoku Młyniska zapewni bezpośredni dostęp komunikacyjny szkole do drogi gminnej ul. Kasprusie. Nowo powstały obiekt w dużym stopniu usprawni funkcjonowanie szkoły, dojazd służb ratowniczych oraz prowadzenie inwestycji w Zespole.

Ogółem wartość zadania wynosi 1 450 000,00 zł., w tym uzyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 1 377 500,00 złotych.

Planowany termin zakończenia zadania opiewa na 12.10.2023r.

Drugą z inwestycji jest Rozbudowa drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich

Z opublikowanych informacji wynika, że inwestycja polega na rozbudowie skrzyżowania drogi powiatowej ul. Powstańców Śląskichz dr. gminnymi ul. Gładkie i ul. Kaszelewskiego. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz zwiększenie płynności ruchu. Realizacja zadania w dużym stopniu usprawni dojazd do Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie”. Nastąpi również poprawa dostępności terenów o dużym potencjale inwestycyjnym i turystycznym znajdujących się w otoczeniu.

Ogółem wartość zadania wynosi 4 205 974,00 zł., w tym uzyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 3 325 000,00 złotych.

Termin zakończenia zadania zaplanowany jest na 26.11.2022r.

Żródło: powiat.tatry.pl

spot_img

Kolejne prace PKP PLK na trasie z Krakowa do Zakopanego

1 marca ruszyły kolejne prace, zwiększające możliwości i jakość komunikacji kolejowej na linii z Krakowa do Zakopanego. Przewidziano je do 21 czerwca br. Kontynuowane...

Strażnicy Graniczni m.in. z Zakopanego w Republice Macedonii Północnej

17 funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pierwszy raz w tym roku wyruszyło do wspólnej operacji z policją Republiki Macedonii Północnej. Polscy strażnicy graniczni będą...